НОВОРІЧНІ РАНКИ

20 грудня у актовій залі ЗОШ №12 було гамірно та весело. Учні 1-4 класів гучно святкували новорічні ранки.
Чудову святкову програму підготували юні актори - 11 класу .
Усі школярі поринули у феєричну атмосферу казки ’’ Білосніжка та 7 гномів ’’, а символ Нового року - Жовтий Собака привітав усіх солодкими подарунками.
Учні, батьки та вчителі щиро вдячні старшокласникам за настрій.
Щиро вітаємо всіх з Новим роком та Різдвяними святами!

ПСИХОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ ПІДВИЩЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ У ХОДІ ПІДГОТОВКИ ДО АТЕСТАЦІЇ

20 грудня 2017 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст.№12(директор Т. Л. Язвінська) відбулася консультація для практичних психологів на тему «Психологічний аспект підвищення професійної компетенції педагогічних працівників у ході підготовки до атестації». 
На заході були присутні методист-психолог науково-методичного центру міського управління освіти і науки О. Ю. Доложевська та практичні психологи шкіл міста.
Учасники обговорили питання особистісного зростання вчителя як передумови успішної педагогічної діяльності. Вони визначили головні критерії у роботі вчителя, а саме: інтерес до роботи з дітьми, бажання займатися педагогічною діяльністю, наявність спеціальних знань у тій сфері, у якій він навчає дітей. Для цього потрібна широка ерудиція, високий рівень загальної культури й духовності, професійне володіння різноманітними методами навчання та виховання учнів. 
Практичний психолог Л. М. Андрухненко наголосила на необхідності надання психологічної підтримки й допомоги людині на шляху саморозвитку, важливості здобуття навичок ефективної міжособистісної взаємодії, розширені зони комфорту на цьому шляху, а також усвідомленні педагогом суспільної значимості своєї роботи.

СИСТЕМА ВНУТРІШКІЛЬНОГО КОНТРОЛЮ ЗАСОБАМИ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

15 грудня 2017 року на базі Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 12 ім.Л.Дмитерка відбувся семінар-практикум для заступників директорів з навчальної роботи на тему: «Система внутрішкільного контролю засобами сучасних технологій».
Роботу закладу, його здобутки та плани представила директор школи Тетяна Язвінська. Про сучасні підходи до внутрішкільного контролю у компетентнісному полі Нової української школи розповіла завідувач НМЦ управління освіти і науки Світлана Залевська. Заступник директора Тетяна Коробчук ознайомила учасників семінару з системою внутрішкільного контролю закладу та сучасними технологіями його організації та проведення.
Практична частина семінару включала в себе відвідування інтегрованих уроків та розробку основних критеріїв аналізу уроків такого типу. Поєднання теоретичних знань та практики спонукали бути активними усіх учасників практикуму. 
Підводячи підсумки семінару, Світлана Залевська наголосила, що створення єдиного інформаційного простору та застосування сучасних технологій в системі внутрішкільного контролю є однією з вимог Нової української школи.

УЧИТЕЛЬ РОКУ-2018

Сьогодні, 11 грудня, відбулось урочисте завершення міського етапу Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2018". Наші серед найкращих! Щиро вітаємо Гордєєву Ірину Єгорівну із 2 місцем у номінації "Фізика" та Полтарацьку Аллу Олексіївну із 3 місцем у номінації "Фізична культура".Творчої наснаги та наступних перемог на педагогічній ниві!

КОНКУРС ШКІЛЬНИХ ФОЛЬКЛОРНИХ КОЛЕКТИВІВ

07-08 грудня відбувся міський конкурс шкільних фольклорних колективів “З народного напившись джерела”. Нашим фольклорним колективом «Подільський візерунок» (керівник Байгота С.В. ) був представлений обряд водіння Меланки та Кози.

НАЙБІЛЬШИЙ УРОК У СВІТІ

З 30 листопада у загальноосвітній школі №12 ім. Л.Дмитерка були проведено декілька заходів в рамках Всесвітнього проекту "Найбільший урок у світі". Проект розпочався 20 листопада (Всесвітній День Дитини) і продовжується до 11 грудня (День Народження ЮНІСЕФ)
За цей період у даному навчальному закладі було проведено три уроки "ООН та 17 цілей розвитку для України", "Ти і 17 глобальних цілей розвитку, що ми можемо", "Здоровий спосіб життя та 17 цілей розвитку".

УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2018

Сьогодні, 8 грудня наші колеги , що беруть участь у конкурсі «Учитель року - 2018», продовжують випробування у ІІ турі конкурсу.
Усі учні та педагоги школи вболівають за учителів :
 Гордєєву Ірину Єгорівну – учительку фізики та Полторацьку Аллу Олексіївну – учительку фізичного виховання.
Ми у вас віримо!              

Я ТОБІ НАКАЗУЮ ЖИТИ

Апогеєм циклу заходів, приурочених до Дня Збройних сил України стала літературно – музична композиція «Я тобі наказую жити». На свято завітали ті, котрі, не шкодуючи свого життя і здоров‘я захищають нас усіх, на буремному Сході - колишні випускники нашої школи та батьки теперішніх учнів: Дибаш Олександр, Дзісяк Олександр, Семенюк Володимир, Фтемов Олександр, Чернявий Ігор, Кащук Сергій, Гнедко Сергій. 
Зал неодноразово вибухав оплесками у знак подяки воїнам за їхні подвиги, зі сцени лунали патріотичні пісні, демонструвалися відеоролики. Особливо трепетно сприйняли присутні інсценівку «Прощання» у виконанні учениці 10 класу Завацької А. та учня 11 класу Коваля В.
Знову запалали свічки пам’яті за загиблими героями, а бій метронома відкарбував хвилину мовчання. 
Юні Миротворці поклали квіти до меморіальної дошки загиблим воїнам Юрію Громовому та Володимиру Максимчуку.
Захід завершився музичною композицією «Повертайся живим!» у виконанні шкільного вокального ансамблю та словами щирої вдячності захисникам від начальника управління освіти та науки Старченко С.В. та директора школи Язвінської Т.Л. 
Ми пишаємося Вами, наші незламні воїни!

ЗАХОДИ ДО ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

7 грудня у ЗОШ І-ІІІ ст. №12 відбувалися патріотичні заходи до Дня Збройних сил України. Для учнів 5-6 класів пройшла виховна година «Козацькому роду нема переводу», проведена учнями 5 класу (класний керівник Іов Т.І).
На святі були присутні гості - Ковальський Ігор Миколайович військовослужбовець центру розмінування ЗСУ, Барановський В.І - учасник бойових дій, ветеран ЗСУ.

МУЖНІ ТА СМІЛИВІ

У ЗОШ №12 декада військово-патріотичного виховання розпочалася спортивно-розважальним святом «Мужні та сміливі», яке видалося напрочуд веселим та цікавим. 
У спортивних змаганнях брали участь учні та батьки 1-Б класу (класний керівник Сварник І.В.). Серця були переповнені радістю та щастям, оскільки активними учасниками кожної естафети були всі члени родини.
Веселими піснями та запальними танцями всіх присутніх розважали учні 5-Б класу (класний керівник Оніскевич К.О.)
Наприкінці свята всі присутні об’єдналися в українському патріотичному флешмобі «Ми - українці!»

ГОДИНА ПАМ'ЯТІ

24 листопада учні нашої школи долучилися до Години пам’яті з нагоди Дня вшанування жертв голодоморів, що відбулася в сесійній залі міської ради. Участь у заході взяли представники міської влади, депутатського корпусу, військові, освітяни, громадськість.
Хвилиною мовчання, присутні в залі згадали жертв репресій та помолилися за них.До пам’ятного знаку жертвам Голодомору представники депутатського корпусу поклали квіти, а наші Юні миротворці – запалені лампадки.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ

О слово рідне! України  слава!

Під таким гаслом у ЗОШ І-ІІІ ст..№12 пройшли заходи, приурочені славній даті,  Дню української писемності і мови. Тиждень розпочався 6 листопада із ознайомлення з конкурсними програмами, виставкою літератури «Наша пісня, наша дума не вмре, не загине», підготовленою бібліотекарем Зарицькою С.І.
Молодші школярі активно долучились до конкурсу малюнків «Диво калинове – чари барвінкові», що проходив упродовж тижня.
Старшокласники з великим бажанням писали  Всеукраїнський  радіодиктант  національної єдності.
Дуже сподобався учням флешмоб, проведений дев’ятикласниками.
Естафету перехопили учні 7-Б класу (класний керівник Гордєєва І.Є.) вони показали прекрасне дійство «Україна – це ти!». Змістовні, яскраві номери художньої самодіяльності: пісні, танці, гуморески викликали шквал оплесків, а українські костюми милували око глядача.
Учні 4-А класу (класний керівник Дубінська В.Д.) провели цікаву виховну годину «Слово до слова зложиться мова».
У другій половині дня наші десятикласники ходили у гості до студентів Податкового коледжу, де долучились до свята рідної мови.
Після насичених заходами днів за справу взялись знавці української мови, які 10 листопада  взяли участь у І етапі Міжнародного конкурсу ім. П.Яцика
Ми бажаємо, щоб учні школи плекали рідну мову повсякчас, і ніколи не ставали «варварами» для рідного слова.

ВІТАЄМО!

Вітаємо наших призерів 
ІІ етапу Міжнародного конкурсу
імені Тараса Шевченка 2017-2018 н.р.:
ученицю 6-А класу ПРОЦКОВУ ВІКТОРІЮ – ІІ місце;
ученицю 9 класу ДЗІЗІНСЬКУ БОГДАНУ – ІІ місце;
ученицю 10 класу КОРИНОВСЬКУ ЯНУ – ІІІ місце.
Ми пишаємося вами і бажаємо наступних перемог!!!

ВІДЗНАЧЕННЯ 73 РІЧНИЦІ

27 жовтня 2017 року у Кам’янець-Подільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 12 ім. Л. Дмитерка, у рамках заходів, по відзначенню 73-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України у Залі Бойової Слави відбулося відкрите засідання клубу «Патріот» під керівництвом Гудими Г.С. для учнів 4-7 класів «Згадаймо ті роки…»

КРАСА ЧАРУЄ!

Краса чарує!

Квіти це завжди красиво, а королевою квітів вважається троянда.
Учні 1- х класів  разом із батьками започаткували гарну традицію: «Подаруй школі троянду!» Спільними зусиллями, вони висадили трояндові кущі у шкільному дворі. Ці квіти довгий час милуватимуть око своєю красою, а учні будуть бачити плоди своєї праці і примножувати її.

ОСІНЬ – СОНЯЧНА , БАРВИСТА

Осінь – сонячна , барвиста


 У рамках реалізації  учнівського проекту  «Осінній вернісаж » у Кам’янець – Подільській загальноосвітній школі  І-ІІІ ст. №12 проходять цікаві заходи: виставка малюнків «Чарівниця осінь», виставка виробів із бісеру «Барви осені», виховні години та свята.
26 жовтня у актовій залі відбулося свято осені  для молодших школярів «Осінь – сонячна, барвиста», організоване й проведене Дубінською В.Д та учнями 4-А класу.  На свято завітали усі молодші школярі, учителі та батьки .
Пошану та вдячність прекрасній  порі  року  висловлювали персонажі: Пшеничні колоски, Сонячні промінчики й сама Господиня – Осінь, котру радо зустрічали хлібом-сіллю.  Звучало багато пісень , віршів. Особливо яскравим  став танок із  чарівницею Осінню.

РАЗОМ ЗАРАДИ ЛЮДСЬКОЇ ГІДНОСТІ МИРУ ТА РОЗВИТКУ

24 жовтня у Кам’янець–Подільській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №12 відбувся цікавий масовий захід, приурочений 25 - річчю представництва ООН в Україні. Свято розпочалось із урочистого внесення прапорів України та ООН. Цю почесну місію виконали Юні миротворці нашої школи. 
Директор школи Язвінська Т.Л. привітала учнів із Днем ООН і побажала миру, передавши їм найціннішу реліквію - прапор з побажаннями від воїнів-земляків, котрі сьогодні боронять мир в Україні, воюючи у зоні АТО. Усіх загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання.
Координатор руху Юних миротворців в Україні Барановський В.І. розповів про організацію та запросив учнів долучитись до реалізації багатьох проектів, що втілюються у життя Юними миротворцями.
Учасники миротворчого руху ознайомили присутніх у залі з історією створення організації, прозвітували про проведену у рамках проектів роботу. Двоє дівчат - Ольхова Інна та Шахрай Яна отримали почесне звання Юний Посол Миру, а наш навчальний заклад - прапор ООН. Володимир Барановський вручив сертифікати учасникам військового вишколу «Школа Юних миротворців - Школа-Джур", що проходив у кінці вересня за підтримки Кам’янець – Подільського відділу освіти та науки. Наймолодших учасників військового вишколу було посвячено у Юні миротворці, їм вручили голубі берети, значки та ручки.
Ми віримо, що миротворці нашої школи пропагуватимуть мир на землі, й людство забуде страшне слово війна!

ВІДПОВІДЬ НА ПРИВІТАННЯ

У відповідь на привітання із Днем захисника України, надісланого учнями 3-А класу ЗОШ №12 ім. Л. Дмитерка, у зону АТО, надійшла у відповідь бандероль із найціннішим подарунком - прапором із побажаннями дітям від воїнів. З трепетом учні читали: «Дякуємо вам, мої маленькі друзі, за ваші теплі слова та щирі усмішки, які надихають нас до нових перемог!» Гордістю засяли очі наших третьокласників, котрі отримали ще й подяку з печаткою Міністерства оборони, за особистим бойового командира зведеного загону військової частини А2738 підполковника І.Б.Балицького. Ми пишаємось і учнями, і своїми захисниками, які воюють за мирне небо над нашими головами

МІСЬКИЙ КОНКУРС ЧИТЦІВ «ЧИСТІ РОСИ МОВИ ДОРОГОЇ»

Сьогодні 19 жовтня відбувся міський конкурс читців «Чисті роси мови дорогої». Уміннями юних декламаторів насолоджувалися у НВК №8, де зібралось багато талановитих учнів загальноосвітніх навчальних закладів нашого міста. На конкурс були представлені твори у номінації «лірика» та «гумор». Свої ораторські вміння учасники демонстрували, декламуючи поезію з різноплановою тематикою.
ЗОШ І-ІІІ ст. №12 представляли Герук Анастасія – учениця 10 класу (жанр «лірика»). Настя обрала уривок із поеми Бориса Олійника «У дзеркалі слова»,поезія філософська, важка для декламування,тому через хвилювання трохи забула текст, але гідно вийшла із ситуації. А оплески та симпатію присутніх отримав наш Стецько – Сергій Клюцук – учень 6-Б класу. Він талановито прочитав свій монолог із твору Квітки – Основ’яненка «Сватання на Гончарівці».
Ми з нетерпінням очікуємо на рішення поважного журі, але щиро віримо:
НАШІ –НАЙКРАЩІ!

ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

13 жовтня у День захисника України учні 3-А  підготували привітання та подарунки воїнам у вигляді жовто-блакитних сердець, які прикрасили бантиком з однієї сторони, а з другої – відбитками власних долоньок, де написали побажання, а члени клубу «Патріот» привітали захисників, жителів селища, випускників школи, батьків СМС,  де побажали богатирського здоров’я, незломної волі, високих досягнень у нелегкій праці на благо держави.
Отримавши привітання, наші воїни відповіли подякою у вигляді флешмобу  та прислали учням фото із листівками-подяками.

КОЗАЦЬКА СЛАВА ЖИТИМЕ ПОВІК!

Сьогодні 13 жовтня у ЗОШ І-ІІІст. №12 пройшли заходи до Дня захисника України.
Учнями 9 класу,(класний керівник Завацька Л.Я) проведена виховна година
« Козацька слава житиме повік!» На свято були запрошені вихованці військово-патріотичного гуртка «Сокіл-Джура» та їхній керівник, учитель Захисту Вітчизни, воїн миротворець – Барановський Володимир Іванович. Гуртківці показали козацький вишкіл, що викликав  неабияке захоплення в учнів. Сльози на очах забриніли у присутніх, під час хвилини мовчання. До меморіальної дошки воїнам – миротворцям : Ю. Громовому та В.Максимчуку поклали  квіти.
Сьогоднішнє свято – це данина любові та поваги до захисників Вітчизни, до ветеранів Другої світової війни,усіх героїв сьогодення,які хоробро боронять кордони України від зазіхань північного сусіда – агресора, усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності нашої держави.

ОСІНЬ ЗОЛОТА

 

Чарівна і неповторна осіння палітра. Невимовні пахощі наповнюють прохолодне повітря. Догорають яскравим полум’ям останні квіти. Спокій і тиша наповнює все навколо. І лише зрідка дихне легкий вітерець і пограється опалим листячком та й знову кине на землю золото осені. А в бездонному небі — чиста просинь! І хочеться знятися у високе безмежне небо, і летіти в невимовно чарівній синяві, летіти, летіти... Бо в тобі звучить неповторна музика любові до всього світу, звучить глибоко, на струнах серця і робить тебе ліриком, поетом...
А на вікнах нашої школи ожили різнобарвні композиції з осіннього листя,дбайливо вирізанні і наклеєні дитячими руками. Так утілено в життя учнівський проект «Чарівниця осінь».
Адже у нашій школі працюють найсучасніші вчителі, найталановитіші учні та суперкреативний директор школи!

СУЧАСНА МЕДІАТЕКА

Цього року Благодійний фонд Порошенка згуртував потужну команду з різних регіонів України, які працюють над створенням умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами. 11 жовтня у ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 завітали поважні гості: заступник директора департаменту освіти і науки Хмельницької обласної держадміністрації Дупляк Тетяна Василівна, провідний фахівець по роботі з регіонами Благодійного фонду Порошенка Мельник Аліна Юріївна, начальник управління освіти і науки Старченко Світлана Володимирівна та заступник начальника управління Мельник Сергій Васильович. Директор школи Тетяна Леонтіївна провела для гостей екскурсію по школі та ознайомила з ходом підготовчих робіт по обладнанню приміщення сучасної медіатеки. На реалізацію цього проекту було виділено кошти із Благодійного фонду Порошенко.
Гості залишилися задоволеними станом підготовчих робіт по створенню шкільної медіатеки, були в захопленні від нашої школи, її місця розташування, креативності вчительського та учнівського колективу.

ШКІЛЬНІ ОЛІМПІАДИ

9 жовтня 2017 року в Кам’янець – Подільській загальноосвітній школі №12 пройшов І (шкільний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. В олімпіаді взяли участь 30 знавців рідної мови та літератури. Ми віримо, що найкращі, гідно захищатимуть честь школи у наступних етапах цих непростих випробувань.

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «РУХОВА АКТИВНІСТЬ-ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ-ЗДОРОВА НАЦІЯ»

04 жовтня в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-практикум «Рухова активність-здоровий спосіб життя-здорова нація» для методистів основ здоров’я, фізичної культури, голів методичних об’єднань вчителів фізичної культури, керівників навчальних закладів «Школа сприяння здоров’ю» з питань реалізації плану заходів Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність-здоровий спосіб життя-здорова нація». Нашу школу на семінарі представляла Байгота Світлана Віталіївна, керівник методичного об’єднання вчителів основ здоров’я.

ШКІЛЬНІ ОЛІМПІАДИ

День третього жовтня виявився дуже насиченим й емоційним, адже саме сьогодні проходив перший етап (шкільної) олімпіади з математики. Завдання були непрості, але відповідали навчальній програмі. Учні докладали великих зусиль, щоб виконати усі завдання. Учителі математики допомагали лише морально, бо на те вона й олімпіада. Переможуть найкращі. Саме вони і будуть представляти нашу школу на наступних етапах... Успіхів вам, юні олімпійці!

ШКОЛА ЮНИХ МИРОТВОРЦІВ – ШКОЛА ДЖУР

Без розуміння минулого не зрозумієш сучасного...

З 28 вересня по 2 жовтня 2017 року у місті Кам’янець-Подільському Хмельницької області на території фортифікаційної споруди «Брама Руська» відбувся військово-історичний наметовий вишкіл «Школа юних миротворців – Школа джур», присвячений 25-й річниці створення представництва ООН в Україні. Упродовж чотирьох днів у похідних наметах, які розгорнулися у мальовничому кам'янецькому каньйоні на березі річки Смотрич, проживали діти з Житомирської, Івано-Франківської, Київської та Хмельницької областей. Серед них, військовий вишкіл проходили учні загальноосвітньої школи №12, вихованці та учасники дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Школа юних миротворців – Школа джур», під керівництвом фаната своєї справи, вчителя Захисту Вітчизни – Барановського Володимира Івановича. Учні отримали безцінний досвід, прекрасні враження,нові знайомства з ровесниками.
Цікавою родзинкою цьогорічної «Школи юних миротворців» була участь дітей у військово-історичному вишколі у форматі «живої історії» на фестивалі історичної реконструкції 17 ст. «Schola millitaria». Цьогоріч у фестивалі взяло участь близько сотні реконструкторів з України (Кам'янець, Київ, Запоріжжя), Польщі, Білорусі та Великої Британії (англійці прибули з Лондона, Манчестера. Бірмінгема). Дітям вдалося поспілкуватися з поважним керівником Red Regiment (Червоного підрозділу), який розповідав пристрасно, з гумором, з типово англійською вихованістю. Цікаву лекцію про історичні події прослухали діти і на польській мов.
Вечірня програма змусила відчути неабиякий адреналін, адже на нас чекала екстремальна поїздка без обмежень на переобладнаній бойовій розвідувально-дозорній машині БРДМ. Поїздка по пересіченій місцевості з подоланням водних перешкод, підйомів і спусків надала дітям можливість зрозуміти особливість і унікальність Кам’янецького каньйону, а також виникнення назви міста - Квітка на камені.
Незабутньою стала подорож до сусідньої Чернівецької області у 1000-літньому Хотині. Саме там, на березі Дністровського водосховища, розташувалася Хотинська фортеця – одне із Семи чудес України. Історія фортеці пов’язана з багатьма історичними подіями. Але учнів цікавила найяскравіша серед них – Хотинська війна 1621 р., яка стала символом козацької звитяги. Колись Меггі Фюрі сказав: «Якщо ми будемо вивчати історію,то навчимось не повторювати минулих помилок». Ми впевнені,що наші учні ще більше дізнались про славне минуле рідної України і виростуть гідними нащадками колишніх і теперішніх героїв.

ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ

Усі професії – від Учителя, а Вчитель – професія від Бога…
Учитель… Скільки сили лише в одному слові. З якою легкістю Він мандрує епохами, реалізуючи основну мету свого високого покликання – сіяти родючі зерна знань. Та мало бути просто вчителем… Адже це покликання – багатогранне. Ми говоримо «вчитель», а розуміємо «лікар дитячих душ», «наставник», «педагог», «будівничий долі та характеру», урешті-решт, «друг». Коли одна людина втілює в собі всі ці поняття й найрізноманітнішими способами розкриває їх зміст, вона заслуговує на те, щоб з гордістю носити це високе звання, адже її вміння – талант.
Щороку першої неділі жовтня наша країна відзначає День працівників освіти. Напевно, у тому, що це свято відзначаємо в розпалі осені, є своя закономірність. Бо саме зараз – пора, коли природа щедро віддає земні багатства людям, які своїми руками вирощували і плекали урожай. А вчитель – це той же ратай, сівач, садівник на нашій ниві суспільного буття, котрий вирощує зерна мудрості, справедливості, добра, людяності.
У ЗОШ №12, напередодні святкувань, учителі почули багато приємних слів від своїх учнів. Ранок розпочався із щирих вітань та квітів. Пролунав дзвоник, і на уроки поспішили учителі «НОВОЇ ШКОЛИ», молоді і сучасні. День самоврядування у дії. Весело було усім: і учням молодшої та середньої школи, до яких на уроки прийшли майже їхні ровесники, і старшокласникам, що спробували несолодкої вчительської професії, і самим учителям,що отримали трохи відпочинку.
Святкування продовжив чудовий концерт організаторами і учасниками якого стали наші одинадцятикласники. І знову щирі вітання, пісні сміх та чудовий настрій….
Тож ще раз із святом! Низький уклін Вам, любі вчителі!

КУЛЬТУРНІЙ СПАДЩИНІ – НОВЕ ЖИТТЯ

Проголосивши європейський вибір, наша держава у партнерстві із різноманітними європейськими структурами в усіх напрямках своєї діяльності бере участь у світових інтеграційних процесах.
Активну участь у цьому беруть школярі – завтрашнє майбутнє України. Протягом кількох років у загальноосвітніх навчальних закладах міста працюють Шкільні Європейські клуби ШЕК, які об’єднуються в міську асоціацію ШЕК «Віче успіху» (опікун Овсяна Н.Г.). У вересні 2017 року членами ШЕК проведено у закладах місячник Днів європейської спадщини. Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу. «Це проста і водночас приваблива концепція – запросити людей зазирнути за двері і вікна будівель, викликати в них цікавість до захопливої історичної спадщини».
27 вересня у ЗОШ №12 проведено чергове засідання МАШЕК «Віче успіху», на якому представники ШЕК міста Кам’янця-Подільського  поділились досвідом проведення місячника Днів євроспадщини у своїх навчальних закладах. Цікавими були такі заходи як культурно-мистецькі свята «Музика відомих європейських композиторів», «Україна – частина Європи», інформаційні квести «Наша Євроспадщина», «Мандруємо Європою», віртуальний марафон «Митці Європи»,  виставки стіннівок та книжкових тематичних полиць, конференція для батьків «Національна та європейська спадщина та роль сім’ї, родини в морально-духовному вихованні дітей». Учні загальноосвітніх навчальних закладів міста 21-22 вересня брали участь у загальноміській акції День Миру, а 26 вересня - у міському футквесті, а також 26 вересня відзначали Європейський день мов.
Усі учасники заходів ще раз підкреслили для себе значущість проведеної роботи. Переконались, що взаємодопомога, взаємопідтримка, конструктивне спілкування – це одні з принципів існування ЄС, а культурне насліддя Європи і України - таке багате і багатобарвне, багатонаціональне. Воно відіграє важливу роль у налагодженні міжнародного культурного діалогу.

Оксана Мендограло,
опікун ШЕКу «Співдружність» ЗОШ №12

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

У нашій школі пройшов Міжнародний день миру, який заснований з ініціативи Національної ради жінок України та громадської організації «Міжнародна школа рівних можливостей» 21 вересня 2017року.
 Напередодні  цього дня батьки учнів  5-Б класу підготували для своїх дітей сюрприз, написавши їм листи-привітання у вигляді голубів. Радості дітей не було меж, коли вони  отримати листа-несподіванку.
О 14.00 учні долучились до Всеукраїнського флешмобу «Дзвін Миру». У школі  задзвонили шкільні «дзвоники миру», які сповістили про волю дітей, учителів і батьків щодо встановлення миру в Україні. Це був перегук зі «Дзвоном Миру», який у цей же день і час пролунав біля штаб-квартири ООН у Нью-Йорку.
На шкільному подвір’ї розпочалось дійство: вихованці гуртка «Сокіл»  («Джура») вишикувались у символічній молитві за Україну, їх підтримали учні 5-7 класів, що своїми тілами утворили символ миру – білого голуба.
Такі заходи сприяють вихованню юних патріотів, що особливо важливо у важкий для України час.

ЗУСТРІЧ З ДІЛЬНИЧНИМ

Усі ми багато разів на день перебуваємо на вулицях та дорогах тих міст, містечок і сіл, у яких живемо. Проте чи завжди пам’ятаємо, що, вийшовши за поріг домівки, стаємо учасниками дорожнього руху. Тому заради своєї безпеки повинні орієнтуватись у складній ситуації на дорозі, самостійно приймати рішення. 
Найчастіше через неуважність або незнання <